توضیحی در مورد برنج طارم :

طارم یکی از شهرستان های استان زنجان است که در مجاورت استان های گیلان و مازندران قرار دارد البته روستایی نیز به نام طارم سر، در بخش کوچصفهان رشت نیز وجود دارد که در هر دوی آنها کاشت برنج رواج دارد. برنج های به عمل آمده از این مکان ها را برنج طارم گویند حالا هر کدام با توجه به مکان کاشت و برداشتش اسم های مختلفی به خود گرفتند مثلا انواع برنج طارم عبارتند از:
طارم عطری، طارم صدری، سنگ طارم و طارم هاشمی. البته در آستانه اشرفیه نیز برنجی به نام طارم دم سیاه کشت می شود که همه این اقلام برنج بسیار خوش پخت و خوش طعم هستند.
یکی از روستا های شهرستان طارم روستای درام است که محل کشت بهترین نوع برنج طارم است و این امر به دلیل آب و هوای بسیار مناسب آنجاست. رودهایی که از رشته کوه های تالش و زنجان  آمده و تمام مزارع آنجا را آبیاری می کند وآبی بسیار سرد دارد که این سردی آب نیز بر طعم و مزه برنج تاثیر فراوانی داده و از همه مهم تر رود قزل اوزن از جوار مزرعه های روستای درام گذشته است و کل مزارع از آب گوارا و زلال این رود استفاده می کند.
بنابراین برنجی کاملا ناب از این مناطق حاصل می شود.
خلاصه در جای جای ایران عزیزمان که بنگری محصولاتی ناب و سالم خواهی یافت که در هیچ جای دنیا لنگه ندارد و خیلی از کشور های دیگر به دنبال این ثروت های پر برکت ما هستند.اما

متاسفانه بر سفره بعضی از مردم بجای برنج های مرغوب داخلی برنج های خارجی دیده می شود واصلا معلوم نیست چه چیز این برنج ها بر برنج ایرانی ارجعیت داشته؟!

 


ثبت نظر شما :


mobotak

با تشکر از راهنمایی ها و اطلاعات مفیدی که ارائه می کنید. https://mobotak.com/Categorygrid/id/34/mobilemobotak

با تشکر از راهنمایی ها و اطلاعات مفیدی که ارائه می کنید. https://mobotak.com/Categorygrid/id/34/mobileپرهام

خوبپرهام

خوبپرهام

بدمحمد

تشکر از اطلاعات خوبتو


نام :

ایمیل :

نظر :کلیه حقوق این سایت برای فروشگاه اداری کالا محفوظ می باشد.
طراحی فروشگاه اینترنتی توسط کالوج


بالا